Sık Sorulan Sorular

World Rent A Car Rental Faq

Sık Sorulan Sorular

Nasıl Rezervasyon Yapılabilir?

Rezervasyon islemi 3 basit adımdan olusmaktadır. Birinci adım; Kiralanacak yer ve tarih seçimi, ikinci adım; Araç seçimi ve üçüncü adım ise iletisim bilgilerinizin girilmesi ile formun gönderilmesi sonrasında rezervasyon isleminiz tamamlanır. Rezervasyon yapmak için sitemizin ana sayfasında bulunan "FIYATLAR VE REZERVASYON" baslıgı altındaki bilgileri secerek ihtiyacınız olan tarihleri belirtiniz ve "ARAÇ VE FIYATLARI GÖSTER" butonuna tıklayınız. Gelen sayfadan araç seçiminizi yapınız ve rezervasyon islemini gerçeklestirmek için devam ediniz. Hakkınızda yeterli bilgi kapsayan formunuz elimize ulastıgında rezervasyon bilgileriniz Rezervasyon Yetkililerimiz tarafından incelenir ve olumlu veya olumsuz olarak size e-posta veya telefon ile bilgi verilir.
Ayrıca telefon ya da faks ile de rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Rezervasyonu Yapılmıs Araç Nasıl Teslim Alınabilir ?

Araç, eger " Havalimanında Teslim " kosuluyla rezerve edilmis ise, World Car and Motorbike Rental'dan bir personel, Havaalanınnda geleceginiz terminalin yolcu çıkış kapısında isminizin yazılı bir tabela ile sizi karsılayacaktır. Rezervasyon otel ya da herhangi bir adreste teslimat olarak yapılmıssa, World Car Motorbike Rental'dan bir personel belirtilen adreste araç teslimini yapacaktır.

Araç Kiralama Fiyatları Neleri Kapsar ?

Kiralanan araçlar ile 2 Hafta üzeri kiralamalarda sınırsız kilometre yapabilirsiniz. Sehir merkezi içindeki oteller ve havalimanı na Araç teslim alma ve bIrakma ücretsizdir.
Sitemizde belirtilen tüm fiyatlara araçların sigorta ve kasko ücretleri dahildir. Sitemiz aracılıgı ile yaptıgınız rezervasyon sonucunda belirtilen ücret sabitlenir ve hiçbir sekilde sonradan ek bir ücret talep edilmez. Sitemizdeki fiyatlar herzaman günceldir ve istediginiz tarihe istediginiz zaman rezervasyon yapabilirsiniz. Rezervasyon yapıldıktan sonra sitemizde olası fiyat degisikliklerinden etkilenmezsiniz. Bu yüzden erken rezervasyon yapmanız her zaman sizin için daha karlı olacaktır.

Ödeme Nasıl Yapılır?

Aracı size teslim eden personelimize, YTL, Euro veya Amerikan dolar ı ile ya da Visa veya Master Card kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

Rezervasyonumu Nasıl Iptal Edebilirim ?

Aracı alıs tarihinizden en az 1 hafta öncesine kadar iptal gerekçesi belirtmeksizin e-posta ile rezervasyonunuzu iptal etme talebinde bulunabilirsiniz.


Araç Arızalanırsa Ne Yapmalı ?

Seyahatinizde teknik problemlerle karsılasmamanız için araçların periyodik bakımları zamanında ve eksiksiz olarak yapılmaktadır. Buna ragmen; bir arıza oldugu takdirde, sorunu en kısa zamanda gidermek garanti edilir. Arıza büyük ise, aracınız baska bir araçla degistirilir.

Acil Durumlarda World Car Rental ile nasıl iletisim Kurulabilir?

Hafta içi saat 08:00 ile 24:00 arası Ofis Telefon no: +90(242)511 66 64 ya da 7 gün 24 saat cep telefonundan +90(532)715 73 89 World Car Rental yetkililerine ulasabilirsiniz.

Kaza Durumunda Ne Yapılmalıdır ?

7/24 Hizmet veren Ofis Cep tel:+90 532 715 73 89 numaralı telefondan Kazayı Ofisi mize bildirin size ne yapmanız gerektigini Merkez Ofisimiz bilgi verecektir,Herhangi bir Kaza yapmanız durumunda Araç hareket ettirilmeden, Kaza yeri Fotograflarını mutlaka cekin aksi taktirde Sigorta Sirketleri kaza yeri ve kazalı araçların resimleri olmadıgından sorun cıkarmaktadır ve mutlaka diger Arac veya Aracların Trafik sigortalarının fotokopileri Karsı Aracı n Ruhsat Fotokopisini karsı Arac sürücü Ehliyet ve kimlik fotokopileri almanız gerekmektedir Çift taraflı Kazalarda Kaza Raporu artık Türkiye de yeni Kanun a göre Kaza yapan taraflar kendi aralarında Kaza Tespit Tutanagı tutmalıdır ( Bu tutanakları doldururken kazanın nasıl meydana geldigini her iki sürücü Raporda belirtilen yerlere yazmanız gerekmektedir ) bütün Araclarımızn içinde Kaza Tespit Tutanagı mevcuttur, Zincirleme Kazalarda Yaralanmalı Kazalarda Coklu Kazalarda Sehir merkezinde 154 Polis telefon numarasını Aramanız gerekmektedir Bu kaza Raporlarını sehir içinde Polis i Kırsal Kesimlerde Jandarma Rapor tanzim etmektedir. Kazasız sürüsler Dileriz.

Kiralanan Araç Baskası tarafından kullanılabilirmi ?

Hayır kullanılamaz.Aracı kullanacak diger kisilerinde, aracı kiralayan gibi sözlesmeyi imzalaması ve ehliyetinin fotokopisini vermesi gerekmektedir. Arac kiralama kontratı üzerinde ismi bulunmayan baska bir sürücü Arac la kaza yapması veya zarar vermesi veya Aracı kiralayan Aracı baskasına verdigi tespiti halinde Kiralanan Aracın Kaza yapması veya Alkol uyusturucu altında Aracı kullanması Araca verilen hasar ve zararlar ve Aracın isten kalma süresi her türlü Sorumluluk ve ödeme yükümlülügü Aracı kiralayan Sahıs a aittir